Przepisy FDA dotyczące tytoniu – pułapki i możliwości ad

Przepisy wyraźnie zakazują firmom składania oświadczeń, że ich produkty są zatwierdzane przez FDA. Ustawa zakazuje słodyczy i aromatów owocowych, które niedawno zostały wykorzystane do zwiększenia atrakcyjności papierosów dla młodych ludzi, ale nieumiejętność zakazania stosowania mentolu wywołała znaczną krytykę ze strony grup zajmujących się kontrolą tytoniu i byłych urzędników służby zdrowia. Projekt traktuje mentol tak samo, jak inne potencjalnie szkodliwe substancje zawarte w papierosach: jeśli FDA uzna, że jest to niebezpieczne, może ograniczyć lub zakazać jego stosowania w przyszłości. Przepisy zabraniają FDA zakazu sprzedaży tytoniu lub stosowania nikotyny w wyrobach tytoniowych, ale agencja może ostatecznie nakazać redukcję nikotyny na niedyskryminujące poziomy. Wielbłąd, pod koniec lat 40. XX wieku. Nowe dowody poważnych szkód związanych z paleniem wzrósł, ta wybitna kampania reklamowa twierdziła, że wielbłądy były preferowanym papierosem amerykańskich lekarzy.
Ze zbiorów Uniwersytetu Stanforda (tobacco.stanford.edu)

Chociaż projekt ustawy przyciągnął wsparcie dla obu stron, ma znaczną liczbę krytyków w Kongresie i administracji Busha, a także wśród głównych firm tytoniowych. W zeszłym roku, mimo że panel doradczy Białego Domu zalecał uregulowanie tytoniu jako narkotyku, komisarz FDA Andew von Eschenbach odrzucił pomysł obarczenia swojej agencji tym dodatkowym ciężarem i teraz wydaje się, że administracja Busha będzie przeciwna ustawie. Zadziwiające jest to, że groźba uregulowania przez FDA tytoniu dzieli niegdyś nierozerwalny sojusz dużych firm tytoniowych, które od dawna współpracują ze sobą i zmawiają się do walki z przepisami wszędzie tam, gdzie to było proponowane. Philip Morris, dominujący gracz wśród amerykańskich firm tytoniowych, poparł projekt ustawy, podczas gdy inne duże firmy zdecydowanie temu przeciwdziałają. Niektórzy, argumentując, że regulacja FDA wzmocniłaby znaczną przewagę rynkową Philip Morris, nazwali proponowaną legislację Ustawą Monopolową Marlboro .
Co więcej, nawet gdy Altria (krajowa spółka dominująca Philipa Morrisa USA) w końcu przystąpiła do regulacji FDA, ostatnio wydzieliła znacznie bardziej dochodową spółkę Philip Morris International (PMI). Chociaż Altria stara się utrzymać dominującą pozycję na znacznym, ale znacznie mniejszym rynku amerykańskim, PMI i inne firmy tytoniowe dobrze rozumieją, że przyszłe zyski w handlu papierosami będą pochodziły głównie ze sprzedaży za granicą. W rezultacie stabilizacja i normalizacja tego, co powszechnie uważa się za przemysł zbójecki, może przynieść znaczne korzyści, ponieważ rynek wyrobów tytoniowych przenosi się głównie do krajów rozwijających się. Podczas gdy Altria promuje regulację FDA, PMI wprowadza test-marketing do nowego wysokotazowego papierosa o wysokiej zawartości nikotyny w południowo-wschodniej Azji. Nawet jeśli regulacja FDA spełni swoją obietnicę dalszego ograniczenia zachorowalności i umieralności związanej z paleniem w kraju, w przyszłości kluczowe znaczenie będzie miało podejście w zakresie zdrowia publicznego do globalnego podejścia do kontroli tytoniu.
To prawda, 1970. Sugerując, że ich produkt niósł ze sobą mniejsze ryzyko, producenci papierosów True spróbowali zaapelować do palaczy, którzy rozważali przerwanie palenia.
Ze zbiorów Uniwersytetu Stanforda (tobacco.stanford.edu)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że w ciągu ostatniego stulecia 100 milionów palaczy zmarło na całym świecie z powodu chorób związanych z paleniem, ale 10 razy więcej (1 miliard) ma umrzeć w tym stuleciu, jeśli obecne wskaźniki palenia są jedynie utrzymywane – to , mimo wszystko wiemy o szkodliwości palenia
[więcej w: wojska polskiego przychodnia, przewód żylny, ciałko malpighiego ]

Powiązane tematy z artykułem: ciałko malpighiego przewód żylny wojska polskiego przychodnia